Lietuvoje šiuo metu yra apie 40 tūkst. renovuotinų daugiabučių bei visuomeninių pastatų, todėl ši tema yra aktuali. Kadangi šiuo metu Lietuvoje nėra numatyti jokie renovacijos kriterijai, išskyrus sienų šilumos varžą, todėl daugelio atveju yra renkamasi pigiausi, bet ne kokybiškiausi sienų šiltinimo būdai. Iš visų renovuotų namų didžioji dauguma renovuojama, apšiltinant putų polistirolu ir dekoratyviniu tinku, tai yra pats pigiausias būdas, bet turintis daug trūkumų.

    Tokiu būdu šiltinamo fasado trūkumai :
  • Visiškai „nekvėpuoja“, dėl šios problemos drėgmė iš pastato vidaus niekur neišgaruoja ir ta drėgmė kaupiasi ant pastato sienų. To pasėkoje atsiranda pelėsis;
  • Struktūrinis tinkas yra mažai atsparus aplinkos atmosferiniam poveikiui t.y. bėgant laikui pradeda trupėti, blukti;
  • Struktūrinis tinkas yra mažai atsparus mechaniniam poveikiui;
  • Nuo struktūrinio tinko nenusivalo graffiti „menas“.

Kadangi renovacija yra ilgalaikis ir pastato savininkams brangiai kainuojantis projektas, todėl aukščiau išvardinti trūkumai yra labai svarbūs atliekamų darbų ilgaamžiškumui.

Efektyviausias būdas išvengti aukščiau išvardintų trūkumų įrengti renovuojamiems namams ventiliuojamus fasadus su kokybiškom medžiagom. Ventiliuojamų fasadų sistemoje yra naudojama mineralinė ir akmens vata, taip pat garo izoliacinė plėvelė, kuri sienai leidžia „kvėpuoti“. Naudojant tokią sistemą, tarp apšiltinimo sluoksnio ir apdailos medžiagos (fasadinės apdailinės plokštės) visuomet įrengiamas ventiliacinis tarpas. Šis ventiliuojamas tarpas minimizuoja temperatūrinius svyravimus pastato viduje, taip pat ant šiltinamos medžiagos nepatenka tiesioginė drėgmė. Kokybiškos apdailos medžiagos yra atsparios smūgiams, įtrūkimams, atmosferiniam poveikiui, saulės spinduliams, bet turi antgraffiti paviršių. Šiuo būdu kokybiškai renovuotas fasadas tarnaus keletą dešimtmečių ir atrodys kaip naujas.

Šiame skyriuje siūlome plačiau susipažinti su aukšto slėgio laminatų (HPL) privalumais, klaidomis daromomis renkantis medžiagas, bei patarimais.

SandoraGroup